„Napojením nyní slepé komunikace v ulici Kosmonautů na propojku dojde k zjednosměrnění v této ulici a bez dalších úprav zlegalizování parkovacích stání v celém sídlišti," konstatoval Michal Hájek na středečním jednání zastupitelů, kteří odsouhlasili uvolnění peněz z městského rozpočtu na stavební práce.

„Parkuje se na jedné straně ulice, v té druhé se střídají auta v obou směrech. Je to ale klidná lokalita, s vyhýbáním není velký problém," popisuje současný stav Pavlína Hornátová, která bydlí u svého přítele a oba dva používají vlastní auto, které potřebují každý den zaparkovat.

V rámci chystané úpravy dojde i k pořízení nových šikmých parkovacích stání.

Veřejnou zakázku, při níž vzniknou i chodníky, obrubníky a nový asfaltový povrch, získala horšovskotýnská stavební firma,která práce provede za 4 101 900 Kč včetně DPH.

Na rekonstrukci komunikace sháněla domažlická radnice finance již několikrát.

„Třikrát jsme žádali o dotaci z regionálního operačního programu, zatím jsme neuspěli. Máme vše připravené a nic nám nebrání v tom, aby práce začaly. O dotaci jsme opět žádali a jsme zařazeni mezi náhradní projekty. Je možné, že se nám zpětně podaří finance získat. Musíme být na tuto variantu připraveni, když budeme mít hotovo, pošleme oznámení o provedené stavbě a pokud některý z vybraných projektů nestihne peníze prostavět, máme šanci je získat my," uvedl starosta Domažlic Miroslav Mach.