Členové zdejší skupiny historického šermu „Samotáři“ připravili pro stovky lidí v zámeckém parku opět nabitý program.

„Pálení čarodějnic děláme v parku už snad podeváté, každoročně chodí spousta lidí, vloni přišlo tak kolem šesti, sedmi stovek platících návštěvníků,“ sdělil Pavel Svojanovský s tím, že letos začátek ´májky´ posunuli na pátou hodinu odpoledne, protože poslední duben vyšel na pracovní den.

Než se od osmi hodin rozezněl park country hudbou v podání skupiny Psanec Kid a spol. odehrály se na trávníku vedle Vdovského domu souboje, které předvedli holýšovští šermíři Armigeri a také domácí kolegové pořádajících Samotářů – Mizerní žoldáci. Svým uměním okouzlil diváky i kejklíř Vojta Vrtek z Českých Budějovic a málokoho nechala chladným dobová hudba Holba, kterou Samotáři pozvali z Plzně.

„Vlastní šermířské vystoupení jsme nepřipravovali, protože nás během májky dost zaměstnávají pořadatelské povinnosti, ale bude chrlení ohňů,“ sliboval už před májkou Svojanovský a slib dodržel. Ohňovou show sledovali nadšeně dospělí i děti a stejně nadšeně pak konzumovali voňavé klobásy, vuřty a maso na grilu ze stánku, který na oslavě májky nesměl ani letos chybět.⋌