„Kraj přestává tuto formu služby poskytovat,“ konstatoval místostarosta Zdeněk Novák (SPMD).

„Podmínkou bezúplatného převodu objektu do majetku města je zachování služeb po dobu minimálně 20 let,“ uvedl na posledním zasedání domažlických zastupitelů Michal Hájek, vedoucí odboru správy majetku. „Je tam 40 bytů, v současnosti je jich obsazeno 14. ještě dva klienti mají zájem se přestěhovat v rámci krajských zařízení. Otevírá se tak možnost obsazení velké řady bytů,“ popsal aktuální stav místostarosta Stanislav Antoš (KDU-ČSL).

„Město má evidováno zhruba 100 žádostí o místo v seniorských penzionech, volná místa v tomto objektu naplníme rychle,“ vyčíslil starosta Miroslav Mach.

„Je třeba provést drobné úpravy – opravit jeden ze dvou bojlerů na ohřev vody, zajistit poměrová měřidla, upravit sprchovací kouty do bezbariérové varianty, ale to jsou poměrně malé zásahy při opravě objektu,“ konstatoval Antoš.
Dosud obyvatelé zařízení platili denní paušál, ve kterém měli zahrnuty všechny služby. Po zařazení pod Městské centrum sociálních služeb bude srovnán právní režim jako je v sousedním městském domově ve stejné ulici nebo v zařízení v Baldovské ulici.

„Lidé budou mít nájemní smlouvu jako u standardního bytu a druhou smlouvou si zajistí pečovatelské potřeby – například praní, žehlení, úklid, stravování a podobně,“ vysvětlil Antoš.

Ostatky kdyňského ředitele byly uloženy ve Kdyni
Ostatky kdyňského ředitele byly uloženy ve Kdyni