VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Senioři se přišli vzdělávat

KDYNĚ - Univerzita třetího věku nabízí starším lidem nejen získávání nových vědomostí, ale také společná setkání

18.3.2009
SDÍLEJ:

Pouze několik kdyňských seniorů sebralo odvahu a přišlo se seznámit s podmínkami a obsahem studia Virtuální výuky Univerzity třetího věku, která byla zahájena v Muzeu příhraničí ve Kdyni.Foto: DENÍK/ Helena Bauerová

Víte jaké národnosti byl astronom Mikuláš Koperník a v jakém městě se narodil? Téměř desítka účastníků Virtuální výuky Univerzity třetího věku, která byla včera zahájena v Muzeu příhraničí ve Kdyni, už odpověď zná.

Hned po promítnutí první přednášky na téma Velcí astronomové Evropy si mohli přítomní ověřit získané znalosti formou kontrolního testu a rozhodnout se, zda se do studia zapojí.

„Rozhodla jsem se přihlásit. Myslím, že i když už je člověk v důchodu, měl by dbát na to, aby mu nezakrněl mozek. Mrzí mě, že se nás zde sešlo tak málo,“ říká paní Blanka ze Kdyně.

„Na přednášky bych chtěl chodit, protože jsou opravdu zajímavé, ale nepřihlásím se, neboť to už je určitý závazek a já, jako každý důchodce nemám tolik času,“ usmívá se další z účastníků Karel Iha ze Kdyně.

I ti, kteří se nedokázali rozhodnout na místě, nebo se úvodní schůzky vůbec nezúčastnili, mají možnost studia. Mohou se zapojit prakticky kdykoliv během dvou měsíců, kdy Virtuální výuky poběží. Jedinou podmínkou je, podat přihlášku a vyplnit alespoň jeden test. Po absolvování celého kurzu přednášek získají senioři, kteří úspěšně ukončili studium, Pamětní list.

„Jedná se o studium elektronickou formou, a to přes internet. Senioři, kteří nemohou jezdit do Plzně na fakultu, mohou takto získávat nové vědomosti a poznatky, na které dříve neměli čas a nebo k nim neměli přístup,“ uvádí Klára Nehodová, která je organizačním garantem Virtuální výuky Univerzity třetího věku s tím, že v současné době jsou vytvořeny dva semestrální kurzy Astronomie a Lesnictví.

Tento druh výuky nabízí seniorům možnost skupinového studia v regionálních konzultačních střediscích. „Při těchto kurzech jde nejen o získávání vědomostí, ale také o sociální kontakt mezi seniory. Jednotlivé přednášky jsou uvolňovány vždy po 14 dnech na společné produkci, kde nejen prodiskutují své samostudium, ale hlavně se dostanou mezi své vrstevníky a necítí se opuštěni,“ ukončuje Nehodová.

Autor: Helena Bauerová

18.3.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bramboriáda v MŠ Koloveč.
13

Kolovečtí Motýlci si užili Bramboriádu

Roman Hubník.

Hubník: Škoda první půle

Japonská televize natáčela v Poběžovicích

Poběžovice - Japonská televize NHK natáčela v areálu poběžovického zámku reportáž o místě, které má výraznou japonskou stopu díky hraběnce Mitsuko Coudenhove-Calerghi, která zde žila začátkem 20. století.

Mladé voliče v rozhodování ovlivnil hlavně internet

Domažlice, Holýšov – Mezi voliči ve volebních místnostech byli i mladí lidé, kteří se stali prvovoliči.

Domažličtí strážníci budou jezdit Octavií na stlačený zemní plyn

Domažlice – Nové služební vozidlo Škoda Octavia slouží od středy domažlickým strážníkům.

Plzeň nezvládla prodloužení, v Třinci bere bod

Debut v dresu plzeňské Škodovky si odbyl obránce Jakub Kindl.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení