Jarní, v pořadí třetí semestr Virtuální výuky Univerzity třetího věku ( VU3V) byl ve středu dopoledne zahájen v Muzeu příhraničí ve Kdyni.

Ke vzdělávání seniorů ve Kdyni přispívá svým dílem i Česká zemědělská univerzita Praha programem Vzdálená výuka U3V a společnost AgAkcent.

Jarní semestr nabídne dvanáctce účastníků internetové výuky cyklus šesti přednášek, tentokrát na téma Evropská unie, při kterých proberou předmět od doby Karla IV. až po význam a přínos Evropské unie v současnosti.

„Zúčastnila jsem se již jednoho semestru, který měl téma informační technologie. Témata jsou vždy velice zajímavá,“ řekla Jaroslava Halamová z osady Štefle.

S jejím názorem souhlasí i Marie Benešová z Brnířova, která už jeden semestr též úspěšně absolvovala.

„Výuka je velice zajímavá. Dozvíme se zde věci, ke kterým bychom se jinak ani nedostali. Co se zde dozvíme, to doma nastudujeme a přes internet pošleme na univerzitu,“ uvedla Benešová.

Účastníci studia se schází pravidelně jednou za čtrnáct dní.

„Jsme zvědaví, co nám tento semestr přinese zajímavého. Dnes jsme obdrželi i pamětní listy za minulý semestr. Je hezké, že se zde něco dozvíme a zároveň se sejdeme,“ řekla další z dvanácti účastníků, Jiřina Herlíková z Mrákova.