Dvě telefonické ´zaručené nabídky´ dostal během několika málo dní senior z Babylonu.

„Celé to začalo tím, že mi telefonicky sdělili: ´Losovalo se z věrných zákazníků pevné telefonní linky a za věrnost vás počítač vybral, abyste se dostavil k převzetí ceny v hodnotě 1000 korun.´ Říkal jsem, že je to moc hezké a mám radost, ale zeptal jsem se, kdy a kam se pro peníze mohu dostavit. Sdělili mi, že jsou následující pondělí celý den v domažlickém kulturním středisku," vypráví Václav Kitzberger s tím, že neotálel a zatelefonoval vše manželce.

„Říkala mi, že mám dávat pozor, aby to nebyli ´Šmejdi´," pokračuje s tím, že věc pustil z hlavy.

„Za dva dny nato mi volala další žena, jestli jsem schopen potvrdit účast a zda jsem dostal pozvánku. Sdělil jsem jí, že jsem uvedl, že během pondělka se do MKS mám dostavit. Den nato přišla pozvánka a opět mi telefonovali, zda tam půjdu sám, nebo vezmu někoho s sebou. Mrzí mne, že jsem neřekl, že si vezmu dceru, nebo syna, z čehož by usoudili jistý věkový rozdíl i to, že ´zákazník´ bude jinak ´zpracovatelný´," usuzuje senior a dodává, že věděli adresu i telefonní číslo:

„Předpokládám, že znali i veškeré mé údaje, které nám Úřad pro ochranu osobních údajů tak úzkostlivě chrání. Řekl jsem si, že už to stačí, a zavolal na domažlickou policii, kde byli velmi vstřícní. Rozhodl jsem se, že do MKS nepůjdu."

´Lákavým nabídkám´ však nebyl zdaleka konec.

„Ozval se telefon a naprosto stejný prolog trvající asi tři minuty. Žena na druhém konci telefonu mlela, mlela, mlela. Rozdíl byl v tom, že jsem se pro 1000 Kč měl dostavit ve středu v 16 hodin," popisuje.

Osobní pozvánka přišla nikoli od O2, ale od mělnické ´cestovky´, která navíc uvedla tučně na konci pozvánky: ´10 minut po začátku akce již vstup do místnosti a převzetí dárku nebude možné!!´

„To mne znovu utvrdilo v tom, že se jedná o ´Šmejdy´. Jde mi o to, aby si i ostatní uvědomili, že tohle nebezpečí tady je. Jedna moje příbuzná už ´Šmejdům´ naletěla v Hradci Králové. Měla vyhrát zájezd na Balaton. Je jí 83 let a měla si přijít pro výherní poukázku. Marně jsme jí to všichni rozmlouvali, nakonec ji to tehdy stálo přes 15 000 korun, které za zboží zaplatila," prozrazuje zkušenost z vlastní rodiny. Je přesvědčen o tom, že uvedené subjekty pořádající ´prezentace štědrých sponzorů s možností nákupu výrobků pro domácnost´ zřejmě sdílejí databáze.

„Rád bych před podobnými nabídkami všechny čtenáře varoval. Moje příbuzná není jediný případ lidí, kteří namísto výhry ještě platili za něco, co vlastně ani nepotřebovali," zakončil Kitzberger.

Hlavní údaje na pozvánce. Z věrnostní odměny byl rázem dar v podobě zboží za 1000 korun.

Nejdůležitější údaje z pozvánky. 


VÝZVA:

Byli jste pozváni na podobnou akci? Zúčastnili jste se jí Vy nebo Vaši blízcí?

Podělte se s námi o Vaše zkušenosti. V případě Vašeho přání Vám zaručíme anonymitu.

Psát můžete na: milena.cibulkova@denik.cz