Semněvice O uplynulém víkendu se v Semněvicích konala pouť u příležitosti svátku sv. Jiří. Pouťová zábava v sále tamního kulturního domu se však letos nekonala. Semněvičtí se totiž museli pustit do jeho oprav.

„Problémem je vlhkost, která je opravdu hrozná, už se nám tu drolily cihly," vysvětlil starosta Semněvic Josef Hálek s tím, že rekonstrukce zahrnuje odizolování venkovních zdí a úpravy vnitřních prostor nové omítky, stropy, rozvody elektřiny a vody.

Oprava objektu by měla vyjít na více než půl milionu korun.

„V rozpočtu máme na akci 550 tisíc korun, podařilo se nám také ale od Plzeňského kraje získat dotaci ve výši 240 tisíc," podotkl Starosta Hálek.

Semněvický kulturní dům, který vznikl přestavbou z řadového domku na začátku 70. let minulého století, byl rekonstruován v roce 2009 (poprvé po dvaceti letech). Zcela nový kabát tehdy vyšel na 370 tisíc korun, opět s podporou kraje.

Dospělí tak o letošní pouťové sobotě mohli společně posedět v hospodě, pro děti obec objednala skákací hrad. V neděli se pak konala pouťová mše v kostele svatého Jiří a pouťová kopaná. Zpestřením byla také výstava fotografií zachycujících život v obci.