„Občané nás upozorňovali, že památka při vjezdu do Semněvic od hlavní silnice Horšovský Týn–Stříbro dělá ostudu. Už v březnu jsme na jednání zastupitelstva schválili její opravu,“ uvedl starosta obce Josef Hálek s tím, že některé hlasy v obci hovořily o tom, že do kaple je škoda dávat peníze.

„Dnes mne zastavují lidé, někteří také telefonují, že jsou nadšení, jak dnes kaplička vypadá,“ dodává Hálek s tím, že na hřbitově jsou pochováni jak místní občané, tak i lidé z okolních obcí, dokonce tu mají zaplacená pohřební místa potomci někdejších německých obyvatel, kteří sem pravidelně jezdí na hroby svých předků.

Oprava kaple nebyla jediným letošním počinem vedení malé obce. Při cestě od Mezholez byla brigádnickým způsobem za pomoci techniky zdejšího podnikatele v zemědělství A. Echtnera srovnána se zemí stará obecní stodola. „Před mnoha lety v ní byla uložena společná mlátička, pak už jen chátrala,“ vzpomíná starosta. Dodává, že na úklidové práce po bourání obec využila osobu odpykávající si alternativní trest.

V nejbližší době chtějí Semněvičtí ještě opravit poškozené silnice v obci a sousedních Pocinovicích.