ODS na Domažlicku porazila TOP 09. Zatímco ODS podpořilo 11,76% voličů, TOP 09 hodilo svůj hlas do urny 8,53 procenta voličů. Úsvit přímé demokracie Tomia Okamury oslovil 6,16% lidí, v těsném závěsu skončila KDU-ČSL (6,00%). Volební účast na Domažlicku překročila hranici 55%.

Ze 138 míst, kde se na Domažlicku volilo, trvalo sčítání nejdéle v okrsku č. 5 v domažlickém ´novém penzionu pro seniory´ v ulici Prokopa Velikého. Zatímco z ostatních okrsků byly výsledky zpracovány před tři čtvrtě na pět odpoledne, čísla z posledního byla k dispozici po půl šesté.

"Výsledek za Domažlicko 23,5 procenta je sympatický výsledek. Jak silný dali lidé mandát ČSSD k sestavení vlády, takový je.  Obávám se, že lidé nebudou nadšeni, když se nepodaří prosadit většinu volebního programu. Pokud se sociální demokracie stane součástí vlády, budou nutné kompromisy, vyjednávání," komentoval výsledky v sobotu vpodvečer Zdeněk Písařík z Horšovského Týna, který kandidoval za ČSSD v Plzeňském kraji na páté pozici. V celé republice sociální demokracie získala o tři procenta méně.

"Chápu i voliče, kteří se rozhodli pro hnutí ANO. Byly to demokratické volby. Ale subjekt pana Babiše chce vést stát jako firmu. My jsme se při studiích učili, že firma se vede za účelem zisku…," doplnil svůj pohled na volební výsledek Písařík.

„Z mého pohledu jsme vyhráli volby. Ještě na jaře o nás téměř nikdo nevěděl, tak mě výsledek mile překvapil. Děkujeme za něj voličům. Stávající velké strany měly důvěru dost dlouho a mnoho kladného nepředvedly. Lidé dali najevo, že chtějí změnu," komentoval příznivé výsledky hnutí ANO 2011 (na Domažlicku 16,44%) kandidát Petr Sterzl z Domažlic. V Plzeňském kraji kandidoval na šesté příčce.

KSČM na Domažlicku oproti volbám v roce 2010 posílila. "Děkuji voličům za jejich hlasy. Myslím si, že lidé vyjádřili touhu po změně. Mrzí mne, že předpoklad silné stabilní levicové vlády nebyl naplněn. Poslanci zvoleni za KSČM budou prosazovat volební program, se kterým jsme šli do voleb a to především referendum k zákonu o církevních restitucích, prosazování zákona o majetkových přiznáních pro všechny občany nad určitou výši hodnoty majetku, rozšíření informací o majetkových poměrech politiků, veřejných činitelů a úředníků s významnými pravomocemi,zrušení tzv. regulačních poplatků ve zdravotnictví a další. Důležitý bude zákon o státním rozpočtu pro rok 2014, na který je málo času," uvedl po sečtení hlasů Lubomír Porvich, který v kraji za KSČM kandidoval na čtvrtém místě.

"Výsledky voleb se daly očekávat. Jsem ráda, že TOP 09 má 12% hlasů. Obávám se však, že se podle dosažených výsledků nepodaří sestavit vládu a možná půjdeme k volbám znovu. Největším překvapením pro mne je výrazný úspěch hnutí ANO," shrnula holýšovská místostarostka Hana Valachovičová, která kandidovala za TOP 09 na sedmé pozici kandidátky v Plzeňském kraji .

"Volby celkově skončily pro ODS neúspěchem. Voliči se rozhodli dát v těchto volbách protestní hlasy jiným subjektům. Je jasné, že vedení naší strany strany musí projít personální obměnou," konstatoval dosavadní poslanec Vladislav Vilímec ze Kdyně, který svůj post tentokrát neobhájil.

"I přesto si velice vážím výsledku ODS na Domažlicku i podpory voličů, kteří mi v Plzeňském kraji dali druhý nejvyšší počet preferenčních hlasů," dodal Vilímec. ODS dostala v rámci bývalého okresu Domažlice 11,76 procent hlasů, což je o 4% víc, než je celorepublikový průměr.

Větší radost způsobily volby lidovcům.  "My jsme s výsledky spokojeni, jako strana jsme se vrátili do parlamentu. Následný vývoj přinese náročnou partii, jak sestavit novou vládu," shrnul svůj pohled Jan Kadlec ze Kdyně, který za KDU-ČSL kandidoval v Plzeňském kraji na 4. pozici.