Velký úspěch zde totiž zaznamenala Česká strana pirátská. Na radnici tak usedne její lídr Viktor Krutina se třemi dalšími kolegy z kandidátní listiny.

Úspěch zaznamenalo i hnutí ANO 2011. Jim se povedlo ukořistit tři křesla v novém zastupitelstvu.

Překvapením však pro mnohé je i skutečnost, že mezi zastupiteli a pět mandáty pro SPMD nefiguruje jméno dosavadního starosty města Domažlice – Miroslava Macha.

Naproti tomu své pozice obhájili oba místostarostové – Stanislav Antoš za KDU-ČSL a Zdeněk Novák ze Sdružení pro město Domažlice.

Fotogalerie: Komunální a senátní volby v Plzeňském kraji - sobota

Své místo na radnici obhájil i Jan Látka, který zároveň kandidoval do Senátu. V těchto volbách postoupil do druhého kola. Nicméně tentokrát ho předstihl jeho konkurent Vladislav Vilímec, a to o jen o šest hlasů.

Překvapivé výsledky zaznamenali i ve Kdyni. Zde se totiž zastupitelstvo změní poměrově. ODS, která zde vždy držela skoro polovinu odvolených hlasů, teď dýchá na záda Hnutí nezávislých, PRO – Kdyňsko. Rozdíl mezi nimi je kolem 6%. PRO – Kdyňsko tak obsadí v zastupitelstvu pět mandátů a ODS šest.

Co se Holýšova týká, zde se na jmenném seznamu nově zvolených zastupitelů objevuje starosta Jan Mendřec. Dostal se sem lídr strany Sdružení pro otevřenou společnost – Libor Schröpfer. 

Dobře si vedla i jediná ženská kandidátka v obci Brnířov u Kdyně. Zde se volilo devět zastupitelů a na výběr měli voliči ze dvou stran, kde celkem figurovalo devět kandidátů. V tomto případě byl výsledek více méně předvídatelný.