Nadační fond Šance onkoláčkům, jenž se zrodil z aktivity Domažlická šance onkoláčkům, má na svém kontě nejeden úspěšný počin, díky němuž bylo možné směrovat pomoc dětem nemocným rakovinou. Závěrem uplynulého týdne byla předsedkyně správní rady uvedené nadace Lenka Klasnová u odvozu víček z Poběžovic.

Plná dodávka pytlů s víčky od PET lahví přinesla další peníze pro nadaci. „Ze sběrného místa v Poběžovicích proběhl již třetí svoz plastových víček. Předpokládali jsme odvoz zhruba tří set kilogramů víček, ale skutečnost předčila mnohonásobně naše očekávání. Všem našim úžasným sběračům děkujeme z celého srdce! Nasbírali jste totiž neskutečných 631 kilgramů, za které dostaneme sumu 3 470 korun," uvedla Klasnová s tím, že mockrát děkuje za všechny i MKIS v Poběžovicích za možnost uskladnění víček v jeho prostorách.

Na onkologické oddělení nemocnice v Motole už putovala spousta potřebných věcí, které prospějí nemocným dětem, udělají jim radost a zároveň ulehčí jejich rodinám, které s ohledem na těžkou nemoc dítěte často obracejí v ruce každou korunu.

Ne vždy je pro některé dítě prognóza taková, že je výhled na takzvaně lepší časy.

„Někdy máte pocit, že máte prázdné ruce, že neudržíte ani tužku, natož lidský život.. a čas vám neúprosně odpočítává dny, hodiny, minuty… Neskutečnou bolest nám způsobuje vědomí, že ten lidský život patří dítěti – malému chlapci, který svůj celý život strávil v nemocniční postýlce. Drahý Péťo, teď jsi tady a my věříme, modlíme se denně za zázrak," je možné číst vzkaz pro těžce nemocného chlapce: „Jeho příběh nemá dobré vyhlídky, ale my mu věříme!"

A co vlastně klučíkovi je?

„Náš malý miláček byl v půli ledna na operaci s nožičkou. Dle histologie to ale nedopadlo nijak valně. Další rána padla po MR (magnetické rezonanci – pozn. red.) hlavičky – má tam dva kusy té potvory a z toho jeden na kmeni. Proto byla tedy léčba ukončena. Zkusili jsme Brno, odpověď byla velmi rychlá – bohužel. A tak se s Vámi náš brouček bude pomalu loučit. Zůstaňte nám nakloněni," napsali jeho nejbližší.

Navzdory tomu anebo právě proto nadšenci z nadace Šance onkoláčkům ve svém úsilí nepolevují, ba právě naopak. Přibývají další lidé ochotní pomoci.

„V poslední době to byl například Roman Káčerek. Je to přítel maminky, která nám materiálně pomáhala. Povoláním je grafik, a když viděl naši příšernou grafiku na webu, nabídl služby v téhle podobě. Úžasně mi ušetří práci, již jsem dělala až poté, co jsem vyřídila veškeré záležitosti s pomocí jednotlivým dětem," pochvaluje si Klasnová.

Chcete-li dětem pomoci také, vše potřebné najdete na: http://sance-onkolackum.webnode.cz/

Na těchto stránkách najdete i přesné umístění sběren víček v našem regionu i spoustu dalších informací, jak je nemocným dětem možné pomoci. Ti, kteří chtějí dát šanci všem onkoláčkům, bez ohledu na to, jaká je prognóza jejich zdravotního stavu, ji velice vřele přivítají.