Stala se celkovým vítězem soutěže pionýrských skupin Sami sobě 2014, která sestávala z pěti částí.

V první se hodnotily zprávy uveřejněné v médiích, ve druhé výroční zprávy PS a ve třetí internetová prezentace skupiny či oddílu. Kdyňský Safír se výborně umístil mezi 19 účastníky soutěže hned třikrát.

V kategorii ´Příspěvky do pionýrských médií – Mozaika Pionýra, internetové stránky´ vybojoval bronzovou příčku, přičemž v další kategorii, která hodnotila propagační předměty skupiny, skončil na úžasném druhém místě.

V celkovém pořadí, jež bylo součtem bodů ze všech vypsaných kategorií, se stal dokonce vítězem zmíněné soutěže.

„Loni jsme se do soutěže Sami sobě 2013 zapojili poprvé a celkově jsme zvítězili. Letos jsme se přihlásili opět, byť jsme oproti loňsku neobsadili všechny kategorie, neměli jsme výroční zprávu. Přesto to náš bodový zisk neohrozilo, neboť oproti první účasti jsme měli více článků a také propagačních předmětů. Body jsme proto nasbírali v těchto kategoriích a na obhájení celkového vítězství to postačilo," říká skupinový vedoucí Safíru Jakub Hrubý s tím, že si je samozřejmě vědom toho, že složitější než zvítězit je vítězství z předchozího ročníku soutěže obhájit.

Toto opakované vítězství je pro Safír nejen zavazující, ale také zároveň určitou odměnou za to, co tato pionýrská skupina dělá pravidelně ve Kdyni nejen pro děti – své členy, ale současně i pro širokou veřejnost.