V létě tu Tomáš Mráz a jeho kamarád zvaný Sweap na vlastní náklady vytvořili panely pro svá graffiti díla. Nyní jim malby někdo poničil, přestříkal je amatérskými podpisy, takzvanými tagy a k tomu použil bílý a černý sprej.

„Byli bychom rádi, kdyby se autoři zmíněných nápisů sami přihlásili. Chtěli bychom se s nimi hlavně dohodnout. Můžeme nabídnout nějakou plochu pro jejich díla a poskytneme podle potřeby i zbytky barev. Ale, když někdo zničí naši tvorbu, stojí nás to třeba šest tisíc a samozřejmě i spoustu času,“ vysvětlil Mráz.

Po vandalech zůstaly stopy, a to doslova. U panelů se totiž nacházely ještě zbytky sněhu a v nich otisknuté podrážky bot. Na místě je také instalována fotopast.

Ohňostroj. Ilustrační foto.
Ohňostroje a petardy: Jedni se baví, zatímco druzí utíkají

„Zároveň bychom chtěli sdělit všem zájemcům, že se s námi mohou spojit a kdykoliv přijít malovat. Domluva je pro nás zásadní,“ zdůraznil jednatřicetiletý umělec.

Zájemci z veřejnosti se mohou obracet na Tomáše Mráze prostřednictvím jeho facebookového profilu.

Zhruba před třemi lety se výtvarníci pustili do úklidu areálu tankodromu, který se nachází asi kilometr od Holýšova. „Po nějaké době si nás všiml starosta Libor Schröpfer a nastínili jsme si vzájemné plány. Panel, který nám teď o víkendu kdosi zničil, jsme malovali teprve v létě,“ uvedl Mráz.

Výtvarník dodal, že by se s kolegou rádi v budoucnu věnovali malování na zakázku.