Hojně navštívenou událostí bylo v pelechenské Chodské strážnici letos koncem dubna premiérové pečení chleba v zrekonstruované peci v černé kuchyni. Pec tehdy přijel naučit poslouchat někdejší obyvatel Pelechů, pekařský mistr Augustin Sobotovič.

„Od té doby se peklo pod jeho dohledem ještě několikrát, ale tuto sobotu, kdy jsme pečení pojali jako malé rozloučení s prázdninami, už u toho nebude. Kolega Dejdar a Beckovi si se vším musejí poprvé poradit sami," řekl Deníku Libor Šperl.

Pelechenští pekaři počítají s tím, že začnou ráno s přípravou a na pečení dojde – podle toho, jak těsto bude kynout – mezi desátou a dvanáctou hodinou.

„U nás na Pelechách je to jedna z velkých událostí, a protože se lidé o pečení vždy nějak doslechli a přijeli, počítáme tentokrát pro ně s možností občerstvení. Budou klobásy, pivo i limonáda," říká starostka obce Hana Váchalová.

A protože se při premiérovém pečení všichni příchozí do strážnice nevešli a někteří postávali na dvoře, zajímalo nás, jak jsou domácí připraveni na nepřízeň počasí, konkrétně ohlášený déšť.

„Původně jsem zamýšlel, že na dvoře postavím přístřešek, ale ten bych taky mohl chytat až někde u Sušice. Vymyslel jsem proto, že uděláme sezení pod pergolou," nedal se zaskočit naší otázkou ani počasím Šperl.

Premiérové pečení a zkouška zrekonstruované pece ZDE