Cílem jeho pochodu je vybrat finanční prostředky na léčbu a nákladné rehabilitace Emičky Zouharové, osmileté holčičky, která trpí dětskou mozkovou obrnou, jíž dostala „do vínku“ při porodu. Bohužel svůj díl viny nese i lékařský personál, který se zachoval při komplikacích laxně.

Na cestu se Václav vydává pouze s batohem, na němž má připevněnou vlaječku s nápisem Pěšky pro Emičku. Oslovuje lidi, které po cestě potká, vypráví jim Emiččin příběh a rozdává vizitky s číslem transparentního účtu, kam mohou dívence lidé přispět. Za tři týdny svého putování už získal pro nemocnou holčičku cca 17 000 korun.

„Už je to moje třetí dobročinná cesta. 11. dubna jsem vyšel z Břeclavi. Šel jsem podél hranic. Když jsem dorazil na Šumavu, prožil jsem tři opravdu těžké dny. Byla zima, stále sněžilo a nevěděl jsem, kde budu spát. Šumava mě opravdu prověřila. Několikrát jsem se brodil po kolena ve sněhu, cesty se ztrácely. Venku jsem tam přespal jen dvakrát. Mám v plánu obejít po hranicích celé Česko a Slovensko. Pokud vše dobře půjde, potrvá moje cesta pět měsíců,“ popisuje Malínský.

Vernisáž výstavy fotografií Martina Ticháčka.
Fotograf Martin Ticháček vystavuje v Domažlicích

„Sledujeme na facebooku Václavovo putování. Když jsme zjistili, že blíží k nám, nasměrovali jsme ho nejdřív na Čerchov a pak k nám domů, aby si odpočinul,“ řekla Miloslava Němečková z Černé Řeky.

Václav Malinský se již vydal na další cestu. Míří na Železnou a pak jeho kroky povedou na Cheb, Aš, přes Krušné Hory a České Švýcarsko.
„Přesně stanovenou trasu nemám, ale snažím se kopírovat hranici. Moji cestu lze sledovat na facebooku. Každý může vidět, kde se nacházím a kam mám namířeno. Píšu tam i své zážitky z cesty, příběhy lidí, které potkám, a dávám tam i fotografie ze svého putování,“ dodal Malinský.

Václav MalinskýPřed dvěma roky opustil Václav Malinský zaměstnání, které už ho nenaplňovalo. Začal cestovat.
Strávil tři měsíce v Jihovýchodní Asii. Zdejší svět mu otevřel oči a vše, co se kolem něj dělo, začal vnímat intenzivněji. Došlo mu, že nechce svým cestováním naplňovat pouze své potřeby, ale že skutečně šťastný život prožije pouze tehdy, když se soustředí na ostatní.
Na jaře roku 2016 přešel pěšky celou ČR (800km) pro malého Matěje Kociána, který je již sedmým rokem v bdělém kómatu.
Hned na to navázal projektem Walk for Help a dobročinnou cestou do indických Himálají.

Účet pro EmičkuEmička je registrována u Asociace rodičů dětí s DMO, kde je pro ni zřízen sbírkový účet, do kterého smí nahlížet její maminka. Veškeré prostředky z tohoto účtu jsou pak po schválení komise Asociace použity pouze na náklady spojené s péčí o Emičku.
Sbírkový účet: 2700501868 / 2010 Variabilní symbol 111 (pro odlišení příspěvků skrz projekt Pěšky pro Emičku).