Zrak jim na břehu místního rybníčku vytřel teprve pětiletý Dominik Němec.

„Byl nejmladším účastníkem, všichni jsme mu fandili. Chlapi se pak po závodech povinně trochu zastyděli,“ smál se Václav Sladký, který s manželkou rybářské klání v Chřebřanech nedaleko Mířkova pořádal. „Dominik nachytal 227 cm ryb. Soutěžící, který skončil za ním, měl 174 cm a další tři závodníci chytili shodně 50 cm ryb, o pořadí pak proto losovali.“

Nejmladší a nejúspěšnější rybář měl při závodech povoleného pomocníka – svého dědečka, ovšem jen při vytahování ryb z vody. „Jinak si všechno kolem dělal sám, byl moc šikovný,“ poznamenal Sladký. Jako cena pro vítěze bylo připraveno horské kolo, ze kterého měl Dominik velkou radost. „Jen na něj bude muset ještě trochu dorůst,“ smál se Sladký.

Rybářů přijelo do Chřebřan celkem čtyřicet. Soutěž probíhala od dvou hodin odpoledne téměř do setmění. „Výsledky jsme vyhlašovali kolem půl osmé večer, ale pak se ještě sedělo, povídalo a popíjelo. Samozřejmě jsme přichystali i občerstvení, oblíbené klobásy,“ dodali pořadatelé.

Podobný výsledek si nikdo z přítomných nepamatoval. „Opravdu jsme nezažili, že by takhle výborně chytal kluk, který ještě ani nechodí do školy. Z Dominika bude nejspíš velká konkurence,“ prohlásil na adresu patrně nejmladšího vítěze ´dospělácké´ soutěže Sladký a dodal, že už se těší na další závody.