Jeho úlovky dosáhly v součtu míry 973 centimetry, a proto si Macht odvezl domů broušené skleničky a prémii pro vítěze – pětačtyřicetikilogramové sele.

„Copak skleničky, ale hlavně maso, viď,“ povykovali na vítěze ostatní rybáři, kterých se do Klenčí sjelo i přes deštivé počasí sedmdesát. „Lákají je sem nejen pěkné ceny, které jsme nakoupili za čtyři tisíce, ale hlavně šance na pěkný úlovek,“ prozradil Josef Váňa, jednatel pořádajícího spolku z Poběžovic,, který si nejnavštěvovanější revír západních Čech hýčká. Rybník, do něhož Poběžovičtí každoročně vysazují pětatřicet metráků ryb, se prý nelovil už dvacet let. A proto se tu dají chytit i osmdesáticentimetroví kapři. A nejen kapři. Sedmnáctiletý Václav Schejbal z Poběžovic vytáhl v sobotu z vody tři úhoře.

„A to mi ještě dva utekli,“ prozradil rybář, který si pochvaloval nevlídné počasí. „Pršelo, po dešti se okysličila voda a ryby šly.“
Podle některých rybářů byla hlavním klíčem k úspěchu správná volba návnady. „Chytal jsem na maďara, na ten braly,“ pochvaloval si chodovský Josef Soukup, pátý v konečném pořadí. Jenže podle dalších šlo spíše o štěstí. „Chytal jsem na to samé jako táta a nic. Až na konci jsem jich vytáhl asi sedm,“ uvedl Petr Chmelík, jehož otec na rozdíl od něj na jednu z cen dosáhl a v závodě skončil osmý.