Pouze dvě zamřížované vězeňské cely budou brzy připomínat, že v Rybníku někdy bývala stanice pohraniční policie. Od léta začne v několik let nevyužívaném objektu fungovat nové sportovně – relaxační centrum.

Čtyři rodinné apartmány, každý s vlastní kuchyňkou, ale také fitness, sauna, solárium, kadeřnictví a masáže. Tak hodlá ´policajtovnu´ využít její nový majitel, vlastník blízkého Rekreačního střediska Rybník. „Chceme si tím prodloužit sezonu. Ta zde zatím trvá zhruba od dubna do října,“ vysvětluje důvody investice Jindřich Rejšek, který se stará o provoz celého střediska včetně pronajaté restaurace Na Zátiší.

Bývalá ´policajtovna´ prochází od srpna loňského roku přestavbou spolufinancovanou Evropskou unií z fondu pro regionální rozvoj. „Z toho původního uvnitř zbydou jen dvě cely, jinak ´policajtovnu´ nepoznáte. Cely hodláme zachovat netknuté pro zájemce, kteří budou mít chuť zakusit atmosféru pobytu za mřížemi. Stejně tak bude tento dočasný ´azyl´ připraven pro neúspěšné účastníky různých sázek a sportovních klání například v bowlingu, kvůli němuž přestavujeme celé přízemí budovy,“ říká provozovatel.

Centrum bude otevřené nejen pro hosty střediska, ale příležitost využít jej budou mít i firmy pro svoje akce. Z investice by mohli těžit i místní. „Venkovní hřiště na nohejbal a tenis sice v obci máme, ale v případě nepřízně počasí tu žádné příležitosti ke sportovnímu vyžití nejsou. Určitě by to sem přilákalo i lidi z okolí,“ míní starostka obce Gabriela Uhrová.

První dovolenkáři by se v nově upraveném centru mohli ubytovat na začátku letošní hlavní turistické sezony. To už by mělo být v nabídce aktivit i nové víceúčelové venkovní hřiště s umělým povrchem a osvětlením. To má vzniknout v místech, kde zatím stojí zachovalé kotce pro služební psy. Zájemce o jejich další využití ale provozovatel střediska zatím hledá marně. Nabídl je psímu útulku v Plzni, ale ten zájem neměl.

Investor do budoucna počítá i se vznikem muzea s expozicí zaměřenou na Český les a na pozemku, který mu ještě patří, chce zřídit rybník. Ten totiž v obci Rybník paradoxně nenajdete. „Vedle škol v přírodě, sportovců na soustředěních patří k našim hostům pěší turisté, cyklisté a houbaři. Možnost zarybařit si by k nám mohla přilákat další návštěvníky,“ věří Rejšek.