Každou neděli si mohou do Stráže přijet zachytat i ti, kteří nemají rybářský lístek. Za menší poplatek jim to umožní členové místního spolku U Sumce.

„Zájemci samozřejmě musí chytat podle všech rybářských pravidel, ale jinak nemusí mít ani rybářský lístek. Stačí, když zaplatí padesát korun a od osmi hodin ráno do pravého poledne mají možnost chytat,“ sdělil hospodář rybářského spolku U Sumce Jiří Stránský při sobotních závodech. „Čekali jsme menší účast, ale přijelo soutěžit šedesát lidí. Samozřejmě nás to těší,“ shodli se s kolegou ze spolku Zdeňkem Vrbou, který byl jedním ze čtyř měřičů na závodech.

„Chytat se začalo ve dvě odpoledne a teď , po necelé hodině, mají někteří soutěžící už téměř dva a půl metru ryb,“ prozradil Vrba.
Závody nebyly věkově omezeny a tak se mezi dospělými objevily i děti. „Chytá se dvakrát dvě hodiny s půl hodinovou přestávkou a každý závodník má v ceně startovného i svačinu,“ ukázal Stránský ke grilu s pečícím se masem. Vítěz nakonec nachytal kolem osmi metrů ryb a odnášel si jako výhru podle svého výběru rybářský prut.

„Rozdíly mezi výsledky závodníků byly veliké, poslední oceňovaný soutěžící byl patnáctý a ten nachytal asi 60 cm. Někteří nechytili vůbec nic,“ poznamenal Stránský.