„O víkendu od 30. června do 2. července se v naší obci bude konat Hasičský kemp, na kterém se setkají hasiči bavorského a českého příhraničí. Bavorskou stranu budou zastupovat FFW Stadlern, Dietersdorf, Schönsee, Schönau a Weiding, českou pak SDH Rybník, Bělá nad Radbuzou, Hostouň, Mutěnín, Újezd sv. Kříže, Štítary a Poběžovice,“ přibližuje první chystanou akci starosta Miroslav Kadlec.

Hasičské setkání odstartuje v pátek večer na louce zábava s kapelou Majkl band. Hlavním dnem bude sobota 1. července, kdy se hasičské sbory pochlubí se svojí technikou a ukázkami ze svojí činnosti. „Pro zpestření programu proběhnou soutěže jednotlivců i hasičských týmů v netradičních soutěžích, celé odpoledne bude účastníkům k dobré pohodě vyhrát dechová kapela Horalka, večer hudební skupina Podvraťáci. Občerstvení včetně místních specialit bude zabezpečovat Rekreační středisko Rybník,“ doplnil Kadlec. Na celý program hasičského setkání je vstup zdarma.

O dva týdny později se v Rybníku bude konat další ročník Mopedscuku. Třetí celorepublikové setkání mopedů proběhne 15.-17. července. Na své si tak opět po roce přijdou milovníci mopedů a strojů nižších kubatur. Spanilá jízda účastníků bude na programu v sobotu, její trasa vede příhraničím po obou stranách hranice.

Připraven je i doprovodný program. V pátek 15. večer zahraje na taneční zábavě kapela Makadam, v sobotu odpoledne od 13 hodin vystoupí uskupení Feromoon, které hraje jazz, swing, folk a country. Na sobotní půl devátou večerní je pak plánován začátek koncertu legendární kapely Brutus. V plánu je i ohňostroj a různé soutěže – například vaření kotlíkového guláše nebo plochodrážní klání na poli.