„Vítám, že taková malá obec v blízkosti hranic, jakou je Rybník, bude mít zase otevřenou prodejnu potravin a domnívám se, že stejný názor musí mít i všichni ostatní naši spoluobčané. Je důležité, abychom si mohli základní potraviny a další potřeby pro domácnost pořídit přímo v místě. V řadě obcí s obdobným počtem obyvatel byly prodejny pro ekonomickou nerentabilitu v minulosti uzavřeny," připomněl místní občan Karel Mařík st.

Znovuotevřená prodejna funguje jako samoobsluha, což je změnou oproti dřívějšímu pultovému prodeji.

„Domívám se, že prodejna bude přínosem i pro návštěvníky této části Českého lesa a  naší obce. Znovuotevření uvítají určitě i hosté  našeho rekreačního zařízení," konstatoval provozovatel Jindřich Rejšek.

„Ne každý má možnost a nebo si může dovolit cestovat 20 až 30 km do nejbližších supermarketů v Domažlicích nebo v sousedním Německu. Je jasné, že v tak malé obci nejsme schopni těmto řetězcům u cen zboží konkurovat, ale chystáme například čtrnáctidenní slevové akce na zhruba 15 položek zboží, o kterých budeme pravidelně informovat 100 domácností z Rybníka a jeho okolí. Zákazníci si budou moci pochutnat třeba i na  teplé sekané v housce a na jiných lahůdkách," plánuje rybnický podnikatel.