Stejný poplatek pro všechny rybáře členové horšovskotýnské organizace nechtějí. Shodli se tak na nedělní výroční schůzi.

„Naši lidé mají spíše zájem si brigády odpracovat, než se z nich vyplatit,“ uvedl místopředseda místní organizace Českého rybářského svazu v Horšovském Týně Ladislav Walter s tím, že to je lepší i pro rybářskou organizaci. „Jejich práci potřebujeme. I proto máme poměrně vysokou stanovenou částku jako náhradu za neodvedenou práci. Je to 150 korun za hodinu.“

Řešení situace kolem brigádnické činnosti a náhrad za provedené práce má územní svaz v plánu na konferenci, kam horšovskotýnští rybáři vyšlou svého předsedu Miroslava Kabourka.

„Shodli jsme se na tom, že nechceme paušálně platit 600 korun, a ta částka se bude v příštích letech určitě zvyšovat. Kdyňští a Domažličtí na nás možná budou koukat jinak, ale taková je prostě vůle našich členů,“ vysvětlil Walter.

Na schůzi, kterou navštívil také starosta Horšovského Týna Josef Holeček a jednatel územního svazu v Plzni Martin Bílý, se rybáři nezapomněli dohodnout i na změně ohledně pravidel lovu na rybníku místního významu Zeťák. „Nově jsme omezili lov na deset kusů kapra za sezonu. Tak si to členové vyžádali,“ poznamenal místopředseda a dodal, že zahájení sezony na Zeťáku nastane až koncem dubna, po rybářských závodech. „Zatím se tam chytat nesmí.“

Oceněni byli v neděli v sále kina, kde se schůze konala, jak zasloužilí členové organizace, tak například rybáři z lovící čety, členové výboru, vedoucí rybářského kroužku i nejúspěšnější děti. „Ty loni opět uspěly ve Zlaté udici, dvě se dokonce zúčastnily národní přehlídky, kde Edita Korečková skončila jako druhá nejlepší v republice,“ dodal Walter s tím, že rybáři využili možností kina a závěr schůze si zpestřili promítáním Rybářské grotesky a pásma krátkých rybářských filmů.