Mezi nejčastější zvyky, které lidéu nás dodržují, patří společná oslava a nadělování menších či větších dárků. „Valentýn beru na vědomí, ale nijak vážně. Když jsem měla vztah, vyměnili jsme si s přítelem nějaký drobný dárek nebo jsme jeli na výlet, kde jsme si zašli na jídlo, “ uvedla Iveta Klustová.

Mezi nejtypičtější dary patří bezesporu kytice. Všichni prodavači květin mají tedy napilno. „Na Valentýna toho prodáme opravdu hodně, asi až desetinásobně víc kytic než v jiné dny,“ sdělil vedoucí domažlického květinářství WEI Andrej Pistovič. Protože rudé růže jsou typickým symbolem tohoto svátku lásky, patří právě ony v těchto dnech k nejvíce prodávaným květinám. Ale vybírat lze z opravdu široké nabídky druhů a barev. Oblíbené jsou například také gerbery, lilie, ale i karafiáty od bílé barvy až po růžovou.

U společné oslavy nesmí chybět ani dobré jídlo. V restauracích je proto v tento den vždy plno, některé dokonce připravují speciální valentýnské menu, jako například domažlická Viola nebo holýšovský Bar 66.

Pořádají se také speciální akce zaměřené právě na Valentýna. Ve Kdyni například městské kulturní středisko připravilo speciální valentýnský večírek v kině, kde se můžete těšit na dobré pití a tematický film. Můžete ho navštívit zítra od 19 hodin a promítat se bude Dítě Bridget Jonesové. V Bělé nad Radbuzou zase místní fotbalový klub připravil valentýnskou fotbalovou zábavu, na které zahraje kapela Maťáci. Tato akce se bude konat v sobotu 23. února.

Valentýn lze trávit i netradičně. „Nám se letos podařilo naplánovat na část února včetně Valentýna dovolenou v Thajsku. Jsme tu již pár dní a přesně na Valentýna si budeme užívat ostrov Ko Samui,“ řekla Lucie Valentová.