Za dva roky oslavíte dvacet let na hudební scéně. Když jste začínali, napadlo vás, že to dotáhnete tak daleko?

Ono se nedá říct jen tak „Když jste začínali“. Začátky jsou totiž dva. První je ten, kdy jsme se potkali, tedy v roce 2001, zkusili si zahrát a zjistili, že je to OK. Druhým je pak moment, kdy jsme se rozhodli do toho „praštit“ a jít do toho naplno se vším všudy. To bylo v roce 2011. Tohle rozhodnutí znamená chtít to dotáhnout daleko. Otázkou však je, jak daleko je vlastně daleko.

Hrát na festivalech nebo v hale je jiné. Co vás na festivalech baví?

Nás baví hrát v hale v klubu i na festivalech – všechny akce mají společného jmenovatele – koncert Traktoru. Na festivaly musíme mrknout jako na subjekt, kde si u nás už člověk zvykl přijít pro svou dávku muziky, eventuálně mrknout na něco nového. Festival je prostě fenoménem Česka a nejteplejších měsíců v roce.

Vzpomenete si ještě na svůj první, kam jste šli sami za sebe jako milovníci rocku?

No to bude hodně těžké hloubání… Vlastně ne, protože ty festivaly byly tenkrát cca dva tři v rámci kraje za rok a já jsem stihl nějaký – název nevím – v Přerově na Výstavišti.

Na festivalech už patříte mezi stálice. Připravili jste si na letošek něco speciálního, na co se mohou návštěvníci Chodrockfestu v Domažlicích těšit?

Celý tento rok vycházíme z podstaty nového CD Šachoffnice, takže na festivalech pomyslně pokračujeme v Šachpromu a do Domažlic přijedeme se standardním festivalovým setem. Specifickými a překvapujícími budou vždy samostatná jarní a podzimní turné, kde je pro speciality prostor. Podzimní druhý tah na Šachoffnici už se chystá a vše bude krapet posunuté o příčku výš oproti tahu prvnímu.

Určitě máte na svém kontě hit, bez kterého vás fanoušci takzvaně nepustí. Který to je?

Když se ohlédnu o čtyři alba zpět, tak se nám z každého usadily v seznamu skladeb jeden až dva hity, které nesmí chybět. A to je skvělé. A když půjdeme do detailů a museli bychom vybrat už jen z tohoto portfolia stálic, tak jsou to momentálně Letokruhy.