Čerchov a Kurzova věž patří mezi vyhledávaná místa pro různé akce. Neustále sem míří stovky turistů z Čech i ciziny, aby vystoupaly na rozhlednu a kochaly se krásným výhledem. Tradicí je Novoroční výstup a setkání s německými přáteli, kterého se účastní mnoho regionálních politiků z české a bavorské strany.

Na Čerchově letos probíhá již 16. sezona. Za rok navštíví rozhlednu, která vloni oslavila 110 let, přes deset tisíc turistů.

Celkem se od roku 2000 z ochozu věže rozhlédlo 121 tisíc 317 evidovaných platících turistů.

Za rok 2014 věnovali různí dárci na Čerchov přes 58 tisíc korun. Výdaje na opravy vyšly vloni na 112 tisíc 199 korun. Od května 2014 je na Čerchově umístěna webkamera, jejíž obraz najdete na webových stránkách Domažlic.

V témže roce se rozhledna dočkala vylepšení.

Členové KČT Domažlice, který Kurzovu věž provozuje, opravili hrany schodů v horní části věže. Již poškozené černé gumové hrany schodů byly odstraněny a na jejich místo přišly nové, žlutě zářící protiskluzové hrany.

Letos už pošesté slouží sezonní autobusová linka na Čerchov.

Možnost pohodlné dopravy na Čerchov přivádí na toto místo i návštěvníky, kteří by si na pěší výšlap netroufli. Linka tak přispívá i k vyšší návštěvnosti Kurzovy věže.

„Za rok 2015 ji navštívilo rekordních 10 423 osob," vyčíslil předseda odboru Petr Matějka.

V roce 2015 bylo v sezonní lince na Čerchov prodáno 2900 jízdenek.

„Část z nich byla rodinná jízdenka, proto se nedá určit, kolik turistů jsme na Čerchov přesně odvezli," doplnil dispečer Sedlák.

Některým lidem se tato služba přesto nelíbí.

„Jezdím na kole na Čerchov několikrát ročně a když tam spatřím autobus, tak je mi doslova na zvracení," říká Jaroslav Hranička. „Poslední zbytky přírody bychom si měli chránit, v tomto případě dvojnásobně, neboť Čerchov je jedním z nejkrásnějších vrcholů v západních Čechách, ne-li v České republice vůbec. Není to žádný Mount Everest, aby si tam lidé nevyšli v rámci turistiky vlastními silami. Jsem zásadně proti těmto komerčním iniciativám a ten, kdo to fyzicky nezvládne, ať se projde v parku," dodává.