„Hrozně to bolí a nemůžu hýbat zápěstím a prsty,“ říká 16letá Darina Břicháčková, kterou ve čtvrtek z ničeho nic napadl rotvajler. Seděla na zastávce v Lisově u Stoda a čekala na kamarádku, která jela domů autobusem. Najednou se tam objevil rotvajler a kousl jí nejdřív do stehna, pak ji vykousl kus masa nad zápěstím a udělal jí asi pěticentimetrovou díru do ruky až na kost. Muže, kterému pes utekl, prý ale zranění dívky vůbec nezajímalo. „Lidi mu říkali, ať jde za mnou, ale on prý co by tam dělal,“ kroutí hlavou Darina. Postarat se o ni museli další lidé, kteří stáli na zastávce. Dívka byla v šoku a málem omdlela.

„Seděla jsem v čekárně a najednou slyším dupot a jak na něj volá Kalina. Tak jsem si jen stihla říct, že to je zase ten pes, který už na mě jadnou vyběhl, ale tehdy mi nic neudělal. Přiběhl, podíval se na mě a kousl mě do stehna. Vylezla jsem na lavičku a on se mi zakousl do ruky a trhal. Křičela jsem, ať si toho psa chytí, že mě pořád kouše, protože na volání toho pána vůbec nereagoval,“ vypráví Darina. Rozhodně prý psa nijak neprovokovala. „My měli čtyři rotvajlery, takže dobře ví, že se v takové situaci nemá hýbat nebo utíkat,“ podotkla Darinina matka. Podle ní je u takových psů nejdůležitější, jak si je majitel vychová.

Právě v tom je zřejmě největší kámen úrazu. Majitel psa Miroslav Stauber totiž bydlí v bytovce v Holýšově a rotvajlera dal do Lisova ke svému otce. Ten má však zdravotní problémy a přiznává, že na velkého psa nestačí. „Já ho nezvládám, on má větší sílu. Na mě taky zkraje vyjel, tak s ním syn chodil na výcvik,“ svěřil se otec majitele rotvajlera u vrat s nápisem: pozor zlý pes.

V domě muž žije ještě se svojí starou matkou, které pes proběhl mezi nohama, když šla zalít kytky. Podobně jí už takto utekl několikrát. Zatím ale nikomu nic neudělal. „Já jsem z toho celej zdrcenej. Měl jsem hromadu psů a ani jeden tohle nikdy neudělal,“ říká otec majitele s tím, že teď je pes zavřený v kotci a bude ho muset víc hlídat. Na otázku, proč se nezajímal, jak na tom pokousaná dívka po útoku je, odpověděl: „Snažil jsem se odtáhnout toho psa.“

Darinina matka, která už podala oznámení i na policii, bude po majiteli požadovat bolestné. A navrhuje, aby psa nechal utratit, protože už je zkažený, a když zaútočil jednou, může někoho pokousat znova. Deník zajímala i reakce majitele rotvajlera. Ten ovšem nezvedal telefon.

Darinino zranění nevyžaduje hospitalizaci. Musí ale denně jezdit na převaz. Jestli bude moci hýbat prsty, bude záležet na tom, jak se jí zahojí šlachy. „A to jsem si chtěla k Vánocům koupit kytaru,“ podotkla pokousaná dívka.