Koncert se nesl v duchu sjednocení společnosti a poděkování za službu a nasazení všech, kteří se podíleli na vyřešení nebo zmírnění koronavirové krize.

Ve společném vystoupenís Hradišťanem, Jiřím Pavlicou, Miro Žbirkou, Slováckým komorním orchestrem, sólisty Filharmonie Bohuslava Martinů a Pěveckým sborem studentů Stojanova gymnázia Velehrad zazpíval ve stipendijním programu Menart také Patrik Hradecký. Patrik v loňském roce získal roční stipendium a pracoval pod odborným vedením operní pěvkyně, sopranistky Kateřiny Kněžíkové-Plachetkové. Tento koncert byl tak jedním z výstupů celoročních aktivit Nadačního fondu Magdalény Kožené.

Řidiči blokují cyklostezku.
Řidiči blokují novou cyklostezku, policie se na ně zaměří

„Moc jsem si koncert užíval. Samozřejmě jsem cítili zodpovědnost, aby vše dopadlo co nejlépe. Měl jsem velkou radost, když pak po koncertě přišla moje mentorka paní Kateřina Kněžíková a pochválila mě za vzorně zazpívaný sólový part. To hned člověka potěší a povzbudí. Ještě mě po prázdninách čeká v rámci stipendijního programu například Absolventský koncert v Sukově síni pražského Rudolfina a dále slavnostní koncert v chrámu sv. Víta, Václava a Vojtěcha v Praze, na který se opravdu moc těším,“ prozradil mladý zpěvák.