Úbočští se snaží o zvelebení obce, vybudovali dětské a velké sportovní hřiště. Opravili také obecní restauraci, která je otevřená tři dny v týdnu a jejíž součástí je i kulturní sál.

„Snažíme se omladit stromy, pokáceli jsme lípy, které byly shnilé, a vysadili jsme nové,“ řekl starosta obce Tomáš Krippner k dalším aktivitám.

Do budoucna v obci počítají i se stavebními pozemky.

„Obec stavební pozemky nevlastnila, teď se nám stavební parcely podařilo koupit,“ nastínil starosta plány na nejbližší roky.

„I tak se během posledních deseti let Úboč rozrostla asi o deset rodinných domů a omládla,“ pokračoval starosta s tím, že nyní probíhá druhá etapa výměny starého litinového vodního potrubí za plastové a v obci se chystají také opravovat vodárnu.

Statečně se v malé obci perou i s následky kůrovcové kalamity, která v jejím okolí řádila. „Už asi pět let zalesňujeme,“ doplnil starosta.

Ilustrační foto
Cena piva se zvýší, někde přesáhne cenu 70 korun už letos

Výhodou pro obyvatele je i přítomnost poštovní pobočky a obecní knihovny.

V Úboči působí také myslivecký spolek Netřeb Úboč a Sbor dobrovolných hasičů Úboč.

Ten byl založen roku 1895. První protokol z valné hromady byl sepsán 26. února 1899. Osmého července 1899 hasiči podepsali vstup do sboru dobrovolných hasičů, den nato byla slavnostně žehnána první ruční stříkačka, kterou darovala hraběnka Františka Černínová. V roce 1921 byl založen také ženský sbor se šesti členkami. Dobrovolní hasiči už od svého vzniku náležitě plní své funkce, účastní se všech významných událostí nejen v obci, ale i u sousedních sborů, a nechybí ani na okrskových cvičeních a soutěžích. Výrazné místo zaujali také v kulturním životě obce.

Hasiči pořádají bály, oslavy, akce pro děti, dříve hráli i ochotnické divadlo. Všechny aktivity byly písemně zachycovány až do roku 1982, kdy se kronika odmlčela na dlouhých 28 let. Od roku 2010 byla však obnovena. V současné době má členská základna sboru 55 členů – mužů, žen a dětí. 

Místní také dodržují různé tradice. Po vsi chodí čerti s Mikulášem a před Vánoci se koná adventní koncert a rozsvícení stromečku. O Velikonocích tu drkají, koledují a pořádají velikonoční pochod. Místní se rádi sejdou i u májky nebo připraví dětské rybářské závody.

V září na svatého Václava zde slaví pouť a při ní se pořádá i nohejbalový turnaj spojený s večerní zábavou.