Událost se uskutečnila po loňské koronavirové pauze, i tak ji provázela opatření proti šíření onemocnění covid-19. Organizátoři museli omezit kapacitu areálu na 5000 lidí, nutný byl také negativní výsledek testu, potvrzení o očkování nebo prodělání koronaviru v poslední době. Uvedená omezení ani chladné počasí, které provázelo páteční program, však příchozí nijak neodradilo. „Už nám festival opravdu chyběl. Navštěvujeme ho pravidelně. Posloucháme Tři sestry, Alkehol, Škwor i Trautenberk. Snad to nebude zase na dlouhou dobu poslední taková akce,“ doufaly Nikola a Sylvie Levorovy a Ivana Mudrochová.

Přátelský zápas mužstva Real Top Praha a SK Krchleby skončil 7:1. Součástí byla i benefice. Výtěžek putoval organizaci Pomocné tlapky. Foto: archiv Staňkova
Do Krchleb dorazily sportovní i umělecké hvězdy. Oslavy pokračují v pondělí

Koncert kapely Alkehol si zrovna vychutnávali Petr Novotný, René Novák a Michal Kadeřábek. „Je to pecka. Přijeli jsme na oba dva dny. Kromě rockové muziky se těšíme na pivo,“ vtipkovala parta kamarádů z Plzeňského kraje. Na Pekelný ostrov však dorazili lidé ze všech koutů České republiky. „I když největší fanouškovskou základnu máme na západě a jihu, jsou tady nadšenci z Prahy, Vysočiny i Moravy. Máme věrné rockové publikum, které bylo připravené i na déšť. Všichni byli skvělí,“ zhodnotil za organizátory Jan Halík.

Ten už začal připravovat ročník festivalu a doufá, že bude bez omezení. Hlavní hvězdou by měl být německý heavymetalový zpěvák Udo Dirskchneider, někdejší člen kapely Accept. „Jeho koncert jsme slíbili už vloni, takže se snažíme, aby do Holýšova napřesrok skutečně zavítal,“ uzavřel.