„Přijeli jsme sem s rodinou na výlet. Jsme na dovolené u příbuzných v Horšovském Týně. Částka za parkovné mi přijde v pořádku, nenapadlo mě přemýšlet, že by to bylo moc," říká Jan Lajtner z Prahy.

„Myslím, že by tu placené parkoviště nemělo být. Stačila by posekaná louka a nemusela by tu být placená obsluha," říká pan Jaroslav z Domažlic, který přiznal, že hledá místo k parkování, kde se dá, aby ušetřil. „Parkuji při hlavní silnici nebo zajedu směrem ke kempu," zmínil některé lokality.

„Řidič, který parkuje na vodorovném značení na autobusové zastávce, může v blokovém řízení dostat pokutu až 2000 korun," připomíná policejní mluvčí Dagmar Brožová. „Také platí obecný zákaz vjezdu automobilů do lesa a parkování v lese," dodala.

„S každodenní údržbou a úklidem celého areálu máme enormní náklady," říká Marie Novotná, jednatelka společnosti Vinička s.r.o., která se o provoz celého areálu stará.

„Velké poplatky platíme za odvoz odpadů. Platíme vodné a stočné, rozbory vody, elektrickou energii, sekání trávy, prořezávku topolů u parkoviště, celodenní ostrahu parkoviště, pracovníka na pláži, internet, pojištění atd.," připomíná Novotná.

„Zadarmo není ani úklid toalet i dalších částí areálu a nákup toaletního papíru, mýdla a čisticích prostředků," vypočítává Marie Novotná.

Od Města Domažlice, které je majitelem celého areálu, dostává společnost Vinička v letní sezoně měsíční příspěvek na provoz 15 tisíc korun. Ve smlouvě nemáme zahrnuté pronajaté kabinky, které jsou i nadále ve správě města, ale je pro nás samozřejmostí, že o prostory kabinek a o problémy s kabinkami spojenými se též staráme.

„Příspěvek od města přišel letos zatím jen jednou," upřesňuje jednatelka.

Smlouva s městem také stanovuje, že provozovatel musí hradit drobné opravy do 5 tisíc korun.

„Takových je většina. Nejčastěji opravujeme např. zámky, které lidé ničí," zmiňuje. Přidává i případ rodiny, která si z parkoviště udělala levný kemp. „Vytáhli si kempinkovou soupravu, zaplatili 35 korun na den a týden využívali zdarma sociální zázemí na pláži, nechali za sebou horu odpadků a odjeli."

Někteří hosté poukazují na stav veřejných toalet u parkoviště. Tento stav je katastrofální a to nás velice trápí. Nemůžeme je otevřít. Sami se do jejich opravy nepustíme, byla by to obrovská finanční zátěž," dodává Marie Novotná.

„Fungují sociální zařízení na pláži, venkovní budou opraveny ještě letos – možná na podzim či v zimním období. Účelem oprav bude snížení kapacity a zajištění úprav objektu pro přístup a užívání tělesně handicapovanými," uvedl domažlický starosta Miroslav Mach.