Oprava sedmi a půl kilometru vozovky, která spojuje Horšovský Týn s Mířkovem, je téměř hotová.

S opravou komunikace se začalo 20. září a dokončena se vším všudy by měla být do konce listopadu. Už koncem tohoto týdne by však měla být celá vozovka vyasfaltovaná.

„Silnici jsme vyfrézovali, položili dvě nové vrstvy, udělali tři nové propusty kvůli odvodnění," popsal hlavní stavbyvedoucí Pavel Škampa ze společnosti Silnice Horšovský Týn. Ta stavbu provádí ve sdružení se společností Silnice Klatovy. „Do soboty doděláme asfalt, potom značení, patníky a vyčistíme příkopy," dodal s tím, že při rekonstrukci vozovky vznikla i jedna nová autobusová zastávka.

Investorem stavby, financované z evropských peněz, je Správa a údržba silnic Plzeňského kraje. Rekonstrukce sedmi a půl kilometru vyjde na 45 milionů korun.

Řidiči si nyní jistě oddechnou nejen proto, že se již nemusejí potýkat s omezením provozu a čekat v kolonách při kyvadlově řízené dopravě.

„Začátkem týdne jsem čekal docela dost dlouho v Horšově, bylo to pěkných pár minut. Po cestě zpátky z Tachova jsem to zrovna dobře 'chytil'," uvedl řidič Jiří Čeněk. „Ale není to nic, kvůli čemu by měl jeden ztrácet trpělivost a rvát si vlasy, není to jako na mostě v Holýšově. A silnice je teď opravdu pěkná a široká, jede se pak jedna radost. Nejhorší byly vždycky díry těsně před Mířkovem. Snad to teď vydrží alespoň nějaký ten rok," dodal.