Zvláště nyní v zimě jistě Horšovskotýnští ocení dokončenou rekonstrukci Dobrovského ulice u zdravotního střediska.

Až donedávna bylo parkování pro pacienty často obtížné, pro vozíčkáře či lidi o holi kvůli chybějícímu chodníku i poměrně nebezpečné.

„Ulice byla hodně rozbitá, chyběl chodník pro pěší, problém byl hlavně v dopoledních hodinách s parkováním, a tak auta parkovala, kde to bylo možné. Ačkoli se nejedná o zvlášť dlouhou ulici, má pro naše město velký význam. Nacházejí se tam totiž všichni praktičtí a odborní lékaři," říká obyvatel Horšovského Týna Jaroslav Čedík.

Rekonstrukce ulice za přibližně dva miliony korun z pokladny města přinesla nový povrch vozovky, nová parkovací místa a především udělala v neorganizovaném parkování řád ulice je nyní jednosměrná odshora dolů.

„Cedule už tady sice jsou, ale dvakrát jsem viděl, jak se někdo ulicí pokouší projet v protisměru od Vrchlického ulice nahoru. Když se tam dvě auta potkají, mohl by to být docela karambol. Tak ať si na to řidiči dávají pozor," poznamenal jeden z kolemjdoucích.

Bezpečnost chodců zvýšil nový chodník a veřejné osvětlení, svého vlastního parkovacího místa se konečně dočkali i postižení. Doba parkování u zdravotního střediska je omezena na dvě hodiny.

Zároveň s rekonstrukcí horšovskotýnské Dobrovského ulice došlo k opravě cesty od zdravotního střediska k lávce přes Radbuzu. I tam bylo vybudováno nové LED osvětlení a nová, široká asfaltová cesta.