„Otevřeme v omezeném režimu, ale že by se to rozjelo, jako tomu bylo dříve, si nemyslím,“ sděluje Václav Kresl, majitel restaurace Zubřina v Domažlicích, která zavřela provoz 14. října. Věří však, že povolená půlka z celkové kapacity 57 zákazníků dorazí.

Zámecká restaurace v Horšovském Týně měla na rozdíl od Zubřiny po celou dobu nouzového stavu otevřené výdejní okénko. To zůstane v provozu přes adventní období i nadále. Nabídnou u něj svařák i vánoční cukroví. Uvnitř restaurace bude smět zasednout zhruba třicet lidí.

Otevře i Restaurace u Sv. Jána v Trhanově. „Přes obědy určitě, protože k nám chodí zaměstnanci firem, tak aby nemuseli jíst venku z kastrůlků,“ říká majitelka Marie Novotná a dodává, že samozřejmě i běžná veřejnost může na oběd do restaurace zavítat. „Zavřeno jsme měli během celého nouzového stavu, pouze jsme rozváželi jídlo seniorům, což je taková služba lidu, z toho se samozřejmě uživit nedá,“ sděluje Novotná.

Velkou návštěvnost nečeká. „Lidé se naučili chodit popíjet do svých garáží a podobných míst. Spíš si koupí basu piva a zašijou se, takže návštěvnost moc růžově nevidím,“ vysvětluje. Na vesnicích to podle ní budou mít hospody velice těžké. Nechat večer otevřeno pro několik štamgastů bude pro uživení podniků obtížné. „Jen pátkya soboty jsou na tom lépe. Ale myslím, že klasický provoz, jako byl dřív, už znovu nebude,“ míní Novotná.