Kromě výrazné změny na pohled zaznamenají i praktický užitek – zásadní změny v tepelném hospodářství zajistí například potřebnou cirkulaci vzduchu, a v učebnách už tak nezažijí nepříjemný pocit vydýchaného a těžkého vzduchu.

„Topení je nově regulováno podle závislosti na rozvrhu a pohybu ve třídách. Odborníci nám potvrdili, že v tomto rozsahu se jedná o první podobný systém v republice. Toto unikátní zařízení reaguje třeba na vypínání proudu, zhasínání světel, dokáže ale zaznamenat třeba i únik vody podle toho, že bude snímat velký průtok na vodoměru,“ zmínil starosta Libor Picka.

Necelý rok trvající stavební práce zahrnuly i zateplení budov, výměnu oken i kotlů a odvodnění staveb.

Zásadní revitalizace školního areálu vyšla na 33 milionů korun.

„Podařilo se nám získat dotaci ze Státního fondu životního prostředí ve výši 12 milionů korun. Řádově tři miliony korun zaplatilo město ze svého a zbytek je krytý úvěrem, který je poskytnut na dobu dvaceti let,“ vyčíslil Picka.

Provozní náklady se díky stavebním úpravám a nově nastavenému tepelnému hospodářství sníží o zhruba 35 procent.

„Celá stavba trvala necelý rok. Proběhla hladce, což by nešlo bez trpělivosti a tolerance rodičů i zaměstnanců. Naštěstí nedošlo k žádnému úrazu, výuka probíhala hladce. Všem zainteresovaným patří velký dík,“ konstatoval starosta.

Do budovy školy, která byla postavena v roce 1977, už město investovalo nemalé peníze před 15 lety. Tehdy byla kompletně opravena střecha, před zhruba deseti lety došlo na kompletní výměnu toalet, koupelen, radiátorů a rozvodů tepla.