Na delší dobu než bylo plánováno, se změnila v rozkopanou stavbu, po níž je někdy složité dojít domů, právě rekonstruovaná ulice, jež vede kolem mrákovské mateřinky.

„S rekonstrukcí ulice jsme začínali v půlce září a předpokládali jsme, že bude vše hotové do konce roku," předesílá starosta Josef Janeček.

Obec chtěla ulici vedoucí kolem mateřské školy nejen zvelebit, ale také ji s ohledem na přítomnost předškolního zařízení učinit bezpečnější.

„Hodnota díla je zhruba 4 miliony korun. Netýká se jen rekonstrukce vozovky a stavbu chodníku v ulici u mateřinky, ale i ulic vlevo a vpravo, navíc na všech přístupových cestách budou zřízeny retardéry. Spolu s tím je nutné provést přemístění dopravních značek a udělat nové nájezdy k domům," popisuje starosta s tím, že chodník bude po jedné straně silnice.

Člověk míní, ale často se situace nevyvine zcela podle představ. Přesně tak tomu bylo v Mrákově, kde doplatili na někdejší šlendrián, se kterým byla vozovka v ulici kdysi udělána.

„Přišlo se na to, že podkladní vrstvy komunikace nejsou tak bytelné, jak by se mohlo předpokládat. Byl tam asfalt a pod ním jen trocha kamení, takže nevyšly hutnící zkoušky a větší část vozovky se musela sanovat – odbagrovat a udělat podkladní vrstvy znovu," popisuje Janeček.

V Mrákově už je jasné, že doba, po kterou nemohli lidé k domům svými auty, brzy skončí. „V sobotu dopoledne položili jednu vrstvu asfaltu a tento týden konečně dodělají vjezdy, aby se lidé dostali k domům, dosud museli s auty parkovat v okolních ulicích," říká s viditelnou úlevou.

V pondělí odpoledne byl starosta přivolán na stavbu.

„Řešily se právě již zmíněné vjezdy. Jednodušší je dělat je v místech, kde je rovný terén a ne jako tady, kde má každý dům vjezd v jiné výšce. To se musí doladit tak, aby vše vyšlo. Nevíme, jaké bude počasí, proto nelze přesně stanovit, kdy bude dílo dokončené. Předpoklad je začátek příštího roku," konstatuje na závěr starosta Janeček.