Ilona Mašková, která už 21 let provozuje ve Kdyni rehabilitace, se měla z budovy, kde má ordinaci a která je majetkem Policie ČR, vystěhovat k 31. srpnu.

„Dostala jsem výpověď s tím, že se mám vystěhovat do 31. srpna letošního roku, tedy jsem na to měla pouhý měsíc. Odmítla jsem to s tím, že je to šibeniční termín. V kartotéce mám 3 500 pacientů a z toho 350 v léčení. Takové množství lidí nikdo nepřevezme," říká Ilona Mašková s tím, že výpověď z budovy dostala bez udání jakéhokoliv důvodu.

„Čekali jen na to, až mi skončí osmiletá nájemní smlouva, sepsaná ještě s finančním úřadem, kterému dříve budova patřila. Policie mi smlouvu neprodloužila a písemně mi oznámila, ať prostory vyklidím. Zjistili, že jsem zde udělala rekonstrukci za 1,5 milionu, a uvedli, že by to nikdy nepovolili. Na ředitelství policie v Plzni jsem však nedokázala nikoho přemluvit, aby si se mnou dal schůzku, na níž bychom si mohli rozumně promluvit," dodala Mašková.

To se ale podařilo zástupcům Města Kdyně a ti vyjednali prodloužení smlouvy na další rok.
„Paní Mašková dělala v rehabilitačním centru nějaké stavební úpravy a nedotáhla do konce kolaudaci. To byl důvod, proč jí policie nechtěla smlouvu prodloužit. Vše jsme s vedením policie projednali, paní Mašková si dává papíry do pořádku, a proto není žádný důvod k obavám. Děláme vše proto, aby rehabilitace ve Kdyni zůstala na stejném místě.

„Byla by škoda, kdyby se rehabilitace musela vystěhovat. Je to tam nové a pro pacienty, tedy pokud mohu mluvit i za ostatní, velmi příjemné. Doufejme, že zvítězí zdravý rozum a že se provozovatelka s majiteli objektu dohodne a vše zůstane při starém," řekl pan Petr, který na rehabilitace do Kdyně jezdí z Domažlic.

„Chodím sem pravidelně na masáže a jsem nad míru spokojená. Naštvalo mě, když jsem se dozvěděla, že to tady kvůli neprodloužení smlouvy končí. Věřím, že centrum i nadále zůstane tam, kde je," uvedla k situaci Karolína ze Kdyně.