Hanuš Klůs na pozici ředitele MKS Domažlice nastoupil letos 1. června a rada města ho na svém jednání 31. října odvolala z funkce. A to poté, co si vyžádala podklady ohledně pořádání Chodských slavností, Svatováclavského koncertu a 50 let dechové hudby Horalka, což některé zastupitele překvapilo, jelikož to nebylo dříve běžné.

Zastupitel Pavel Faschingbauer tak požadoval na zasedání zastupitelstva 1. listopadu vysvětlení, proč k odvolání došlo. „Důvodem byla ztráta důvěry ve správné řízení městského kulturního střediska,“ řekl místostarosta Viktor Krutina.

Halloweenskou párty si uspořádali pro sebe a své přátele klienti Centra pobytových a terénních sociálních služeb ze Zbůchu.
Halloweenská párty pro klienty sociálních služeb se vydařila, podívejte se

Na což ale zastupitel reagoval slovy: „To bylo po tom, co provedl organizační změny, ušetřil peníze, zefektivnil práci ekonomického oddělení, kde byly nadbytečné síly.“

Proti tomu se ale Krutina ohradil. „Právě ve vyjádření, že ušetřil peníze, bych byl opatrný na základě dat, která jsme dostali ohledně pořádání Svatováclavského koncertu,“ řekl Krutina.

Hostitelský soubor z Poběžovic uvede na festivalu V kravatě svou novou inscenaci Sborovna.
V kravatě. Ochotnické divadelní soubory mají festival v Poběžovicích

Ohledně nespokojenosti s řízením organizace se vyjádřil zastupitel a radní Marek Vorlíček, který hlasoval pro odvolání ředitele. „Jako člen rady jsem byl velmi nespokojen s přístupem ředitele Klůse v přípravě, spíše nepřípravě, Chodských slavností, jubilejního ročníku, a způsobem zajištění Svatováclavského koncertu,“ řekl Vorlíček.

Odvolání již bývalého ředitele mrzí, nečekal ho. „Vůbec jsem o mém odvolání nevěděl, byl jsem informován těsně před zastupitelstvem. Rada má právo jmenovat a odvolávat, důvody žádné sděleny nebyly, což bylo vidět i ze záběrů ze zastupitelstva. Já se mohu pouze domnívat. MKS fungovalo špatně, když jsem nastupoval, je dlouhodobě ve ztrátě, která se táhne už z minulých let. Já jsem se se svými spolupracovníky snažil systém zjednodušit, zprůhlednit, chtěl jsem, aby to fungovalo. Dostali jsme se i do zisku. Nikdo mi žádné výhrady neřekl. Mrzí mě to, protože Domažlice jsou skvělé město, jsou tam velké možnosti, dokázali jsme plno věcí, začali jsme s novými projekty a podobně,“ řekl Deníku Klůs.

Chodské slavnosti probíhají o víkendu v centru Domažlic
Během slavností zabral více místa, než si zaplatil, teď mu město vše spočítalo

V současné době je řízením kulturního střediska pověřen Patrik Zuber, a to do té doby, než bude jmenován nový ředitel.