Hned v prvním roce se do sboru přihlásilo 77 členů. první ruční potažní stříkačka byla zakoupena ještě před založením sboru.

Zlomovým rokem pro SDH Pocinovice byl rok 1950. Členská základna omladila. Začalo se  intenzivně pracovat s mládeží.
„S mládeží s menší přestávkou pracujeme dodnes. Dosáhli jsme velmi pěkných výsledků. V rozmezí let 1985 až 1988 byl žákovský kolektiv stálým účastníkem krajských soutěží. Pětkrát se probojoval až do celostátní soutěže  ve hře Plamen a to dvakrát ve Svitu, Hradci králové a Meziboří, kde skončil stříbrný," říká Václav ponocný, který se hasičské mládeži věnuje už spoustu let.

Z těchto mladých hasičských hvězd vzešli dorostenci a dorostenky, kteří navázali na činnost žáků a stali se po několik let úspěšnými reprezentanty v požárním sportu.

Dnes čítá sbor 87 členu z toho sedmnáctku mladých do patnácti let.
„Sborem prošlo od roku 1880 do 2011 412 členů z toho 102 přispívajících. V průběhu let od roku 1951 až 2005 se soutěží účastnilo 192 členů, přičemž jsme dostali 415 diplomů a 148 pohárů," pokračuje Ponocný.

Pýchou pocinovických hasičů nejsou jen jejich mladí členové, ale i dodržování tradic.
Mohou se podepsat pod mnoho akcí, které během roku v Pocinovicích proběhnou, ale  zvláštní pozornost si určitě zaslouží  Kateřinský bál. Ten se totiž v obci vždy v listopadu koná bez jediné přestávky už od roku 1950.