„Je pěkné, že přišlo tolik lidí. Pozvání přijalo také asi deset starostů z okolních obcí, vystoupily i děti z mateřské školy a nemohli jsme si ani přát lepší počasí," zhodnotila starostka Puclic Marie Machová.

Nové Česko–bavorské naučně vyhlídkové místo je zastřešená dřevěná rozhledna o půdorysu 4 krát 4 metry, vyhlídková plošina je ve výšce 2,5 metrů.

Rozhledna je oplocena a doplňuje ji informační tabule a dvě zastřešená posezení nejen pro místní, ale například i pro cyklisty, kteří se zde mohou zastavit, aby se pokochali výhledem. Dřevěná rozhledna stojí na návrší zvaném Křižovatka a nabízí výhled do širokého okolí.

„Nechali jsme si ještě navíc zpracovat panoramatickou mapu, kterou na vyhlídku umístíme, aby každý mohl lépe určit, co v dáli vidí," poznamenala starostka Machová.

Se zemními úpravami pro stavbu vyhlídky se začalo v červenci, samotná vyhlídka byla dokončena už před koncem minulého měsíce.

Vybudování stavby přišlo na přibližně šest set tisíc korun, dotaci deset tisíc euro přitom obec získala z dispozičního fondu Evropské unie. Partnerem celého projektu bylo německé město Waldmünchen.