Původně měla malá rozhledna vzniknout u nejvyššího bodu Puclic zvaného Volkův kříž (432 m nad mořem), nakonec však stojí na návrší zvaném Křižovatka ve výšce 427 m. To se nachází kousek za obcí, uprostřed polí, při cestě do Křenov.

Volně přístupný odpočinkový areál s rozhlednou (nesoucí název Česko–bavorské naučně vyhlídkové místo) je oplocen a doplňuje jej informační tabule a dvě zastřešená posezení nejen pro místní, ale například i pro cyklisty, kteří se zde mohou zastavit, aby se pokochali výhledem. Nechybí proto dřevěný stojan na kola. areál vyhlídky působí čistým a udržovaným dojmem.

Samotná dřevěná rozhlednička s kovovým zábradlím a schodištěm je pět metrů vysoká, vyhlídková plošina je ve výšce 2,5 metrů.
Výhled je v porovnání s některými ostatními rozhlednami o trochu chudší. Vidíme především okolní pole, v dálce však můžeme spatřit vrchy jako Kněžská hůrka, Doubrava, Čerchov, Říčej, Koráb nebo Úlíkovská hora (na panoramatické mapě na vyhlídce chybně označená jako 'Úhlíkovská hora').

Vedle rozhledny se nachází i jeden křížek a pomníček zemřelým v Osvětimi.