K plánovanému rozšíření kapacity Mateřské školy v Puclicích nakonec nedojde. Žádosti rodičů, kteří doufali, že se v puclické školce najde místo navíc pro jejich ratolesti, tak zůstanou nevyslyšeny.

„Hygiena nám to prostě nepovolí," uvedla starostka obce Marie Machová. „Mají spočítané metry čtvereční na jedno dítě a podle nových pravidel u nás na navýšení kapacity není prostor. S tím se bohužel nedá nic dělat," vysvětlila.

Puclická školka má již delší dobu kapacitu dvacet dětí zcela naplněnou. Přesně za týden se budou konat zápisy a už v minulém roce vedení školky muselo odmítnout osm zájemců.

„Bylo nám líto rodičů. Chodili k nám se svými dětmi a my jim museli říkat, že je nemáme kam dát," prohlásila již dříve ředitelka puclické školky Jarmila Kadlecová ze Staňkova. Když se školka před dvanácti lety přestěhovala do nově opravené tvrze, byla po nějakou dobu kapacita 20 dětí dostatečná, ale pak dětí začalo přibývat. Zájemci jsou z Puclic i okolí Malého Malahova, Doubravy, Křenov, Bukovce nebo Čečovic.

Vedení školky proto naplánovalo přestěhování kuchyňky do místnosti, která v současné době slouží jako sklad, a uvolněný prostor využít k rozšíření herny, a tím i navýšení kapacity alespoň o tři nebo čtyři děti.

Přestože hygienická stanice navýšení kapacity nepovolí, ke zmíněné rekonstrukci za 250 tisíc korun přece jen dojde. I když nebude moci školka přijmout více dětí, rozšíří pomocí rekonstrukce alespoň prostor, ve kterém si mohou hrát. Přestavba v mateřské škole proběhne během letních prázdnin.