Devatenáct psů se postavilo na start zkoušek vloh, které v Prapořišti ve spolupráci s MS Brnířov uspořádal Okresní myslivecký spolek Českomoravské myslivecké jednoty Domažlice.

„Až na jednoho psa obstáli u zkoušek všichni. Několik psů dosáhlo plného počtu bodů, takže nakonec rozhodovalo stáří psů. Zde platí, že při rovnosti bodů je ve výhodě mladší pes,“ vysvětlil jednatel domažlického OMS Petr Kopf s tím , že zkoušky vloh nejsou lovecky upotřebitelnou zkouškou, ale spíše jakousi ukázkou vrozených vlastností psa a první větší kontrolou vůdce, jak je na tom se započatým výcvikem před dalšími náročnějšími zkouškami.

O pořadí mezi slídiči ovšem nakonec nerozhodoval věk, ale jméno. Jak je to možné? „Mezi slídiči, a to vesměs německými křepeláky, byl díky abecednímu pořadí jména psa na prvním místě Josef Konopík ze Kdyně, druhý byl Petr Kastner ze Starého Dvora a třetí Lenka Kopfová z Milavče. Všichni uvedení vůdci totiž vedli sestry z jednoho vrhu z chovné stanice Čerchovka. To může být pro stanici považováno za velký úspěch,“ uvedl Kopf.
Mezi jezevčíky-teriéry vyhrál Josef Faul z Pocinovic, druhý byl Pavel Paidar ze Ždánova a třetí byl Petr Olejník z Horšova. Všichni jezevčíci byli standard drsnosrstí.

„Zkoušky proběhly k naprosté spokojenosti. Myslivci z MS Brnířov nám opakovaně zapůjčují zdarma honitbu a jejich připravenost na organizování zkoušek je na vysoké úrovni, za což jim patří náš dík,“ dodal Kopf.