Skládka pryskyřice v Bělé nad Radbuzou je oplocená. Díky hrazení už by neměla být nebezpečnou pastí pro zvířata.

„Skládka má rozměry dva a půl tisíce metrů čtverečních. Včera jsme ji kompletně oplotili pletivem, které se používá k hrazení lesních školek. Už by se nemělo stát, že by se tam znovu dostalo nějaké zvíře. Plot jsme postavili jako pomoc Pozemkovému fondu, který je vlastníkem pozemku s tím, že si uhradí veškeré náklady se stavbou a pořízením oplocení spojené," řekl starosta Bělé nad Radbuzou Libor Picka a dodal, že město bude dohlížet na to, aby nebyl plot poškozen a také na další kroky domluvené s pozemkovým fondem.

Od pracovníků Pozemkového fondu jsme se dozvěděli, že budou provedena další opatření, která by mohla vést až k odstranění obrovské skládky pryskyřice.
„Životní prostředí znovu přezkoumá, zda není skládka chemicky škodlivá. Uvidíme, zda potvrdí původní výsledky, které jasně říkají, že ne. To byl také důvod, proč jsme se skládkou doposud nic nedělali. Nikdo za celá léta nepoukazoval na žádný problém, tak jsme jí nevěnovali žádnou pozornost. Nikoho tenkrát zřejmě nenapadlo, že pryskyřice změkne a nadělá takovou neplechu," vysvětlil jeden z vedoucích pracovníků domažlické pobočky pozemkového fondu s tím, že spolu s výsledky nově odebraných vzorků dostanou i doporučení ke způsobu likvidace skládky.

„Jsem rád, že se skládka alespoň oplotila a že tam nedojde k dalším úhynům a týrání zvěře," řekl Karel Bobál ze záchranné stanice pro volně žijící živočichy, který se před třemi týdny více než šest hodin snažil zachránit mladou srnu, která zapadla až po břicho do rozteklé pryskyřice. Jeho snaha však byla marná. Zvíře po dlouhých útrapách a přes veškerou péči záchranářů druhý den uhynulo.