V letošním roce vítali budoucí spolužáky páťáci převlečení za indiány a také kovboj. „Naše škola se proměnila v indiánskou osadu. Indiáni malé kamarády provázeli dlouhou cestou, na níž děti plnily nejrůznější úkoly," říká učitelka Kateřina Kuboňová.

Budoucí školáci museli například zvládnout bludiště, popsat obrázek a nakreslit postavu. Uspávali také indiánské miminko a plnili zkoušku obratnosti. „Na konci od náčelníka získali indiánský amulet a čelenku. Po skončení oficiálního programu si všichni rádi odpočinuli ve školní ´kavárně´, kde na ně čekalo sladké pohoštění," doplnila učitelka.

Postřekovští předškoláci nemohli mít při zápisu trému, neboť školní prostředí důvěrně znají. Deník byl loni v listopadu přítomen při schůzce v rámci projektu Moje první školička, kdy byli budoucí školáci seznamováni s chodem školy. Proto i tentokrát plnili úkoly s chutí a zápis pro ně byl nevšedním zážitkem.

„Rodiče si prohlédli naši vyzdobenou školu, do níž budou jejich děti jistě rády chodit. Jsme velmi rádi, že se pro ni rozhodli i rodiče z jiných obcí. Celkem se zapsalo 14 dětí – 8 dívek a 6 chlapců," zakončila učitelka Kuboňová s tím, že už se na nové školáky všichni moc těší.