„Byla nedočkavá, do školy se velmi těšila," popsala její maminka.

Na přechodu u školy Barborka míjela hlídku policistů, která kontrolovala provoz na křižovatce.

„V souvislosti se zahájením školního roku policisté dohlíželi na bezpečný provoz u obou domažlických základních škol a také u základních škol v Klenčí, Staňkově, Horšovském Týně, Kdyni a Poběžovicích," shrnula policejní mluvčí Dagmar Brožová.

Na školáky budou policisté v rámci dopravně-bezpečnostní akce dohlížet po celý tento týden.

„O škole se mi na dnešek i zdálo, i když si úplně přesně nepamatuju, co," vyprávěla Barborka na seřadišti před vstupem do školy v Komenského ulici, kde si před osmou hodinou své prvňáčky vyzvedly paní učitelky a odvedly si je do nazdobených tříd.

Barborka měla na zádech novou aktovku, v ní penál a další vybavení.

„To už jsme nakoupili zhruba před měsícem, teď se dozvíme, co nám ještě chybí a co budeme muset pořídit ještě teď," dodala Barunčina maminka těsně předtím, než společně vstoupily do dveří, na nichž zářil nápis 1.D.

„Naše dcera bude chodit i do družiny, tak jsme dostali informace, dokdy je otevřená a jak se děti dostanou na oběd," popsal Petr Nový, tatínek další žákyně 1. třídy.

Měli štěstí, kapacita školní družiny je zcela naplněná. „V šesti odděleních máme 180 míst, všechna jsou plná," konstatoval ředitel Ivan Rybár.

Ve škole v Komenského ulici musely být přes prázdniny vybudovány dvě učebny z bývalých kabinetů a knihovny, aby byl na prvním stupni dostatečný počet tříd. Do školy teď nastupují silné ročníky dětí z nedávného baby boomu.

Další domažlická základní škola, v ulici Msgre B. Staška, prošla přes prázdniny velkou rekonstrukcí střechy a přípravou na budoucí zateplení pláště budovy.
To získala v uplynulých týdnech blížejovská škola. V Koutě rekonstrukce školy stále probíhá, hotova bude do konce roku.