Nejstarší dochovaná zmínka o domažlických hasičích totiž pochází z roku 1863. Zpráva zaznamenává, že hasičské družstvo z Domažlic pomáhalo likvidovat velký požár v bavorském městě Furth im Wald. Za svůj oficiální vznik pokládá sbor 1. říjen 1870, kdy došlo v Domažlicích k přejmenování Tělocvičné jednoty sokolské na Tělocvičně-hasičskou jednotu.

Letošní oslavy 6. května začnou v 17.30 hodin srazem na parkovišti u Všech svatých, odkud se o čtvrthodinu později vydá průvod na náměstí Míru. Tady v kostele Narození Panny Marie začne v 18 hodin mše svatá. Taneční zábava s volným vstupem se rozproudí od 19 hodin v městském kulturním středisku, hudbu obstará skupina Hrajem!?

Hasičský cisternový vůz Tatra T148, který využívá SDH v Újezdě Svatého Kříže, před repasováním.
Pouť v Újezdě Svatého Kříže potrvá tři dny, ukáže hasičské auto i kostel

Sbor dobrovolných hasičů Domažlice si přeje „navazovat na tradici svých předků, kteří cítili nutnost se sdružit do spolku, který by ochraňoval majetek a životy občanů“. V současnosti má kolem stovky členů včetně žen, mladých hasičů a soptíků v přípravce. Má také svou výjezdovou jednotku, jejíž motto zní: „Hasiči jsou lidé, kteří utíkají od svých rodin a domovů, aby pomohli ostatním v nouzi, mnohdy s nasazením zdraví a vlastního života.“