Horšovskotýnští zastupitelé na svém posledním zasedání schválili podle očekávání prodej pozemku o velikosti přibližně 5000 m² investorovi, který měl o stavbu obchodního domu na tomto místě prvotní zájem firmě A+R za cenu 9 milionů korun.

Investor plánuje ve Vrchlického ulici vybudovat diskontní prodejnu Penny Market s řeznictvím a parkovištěm pro 60 až 70 vozů.

„Firma už si začala 'obíhat' potřebné podklady a povolení a v příštím roce začne stavět," uvedl starosta Horšovského Týna Josef Holeček.

Podle zástupce firmy A+R a zároveň společnosti Penny Market Karla Reytta by budova Penny Marketu v Horšovském Týně měla zabírat plochu kolem 1300 metrů čtverečních, samotná prodejní plocha pak přibližně 800 m².

„Pro srovnání, Penny nahoře na sídlišti v Domažlicích je menší, má prodejní plochu asi 620 m²," přiblížil Reytt.

Obchodní dům vyroste ve Vrchlického ulici mezi silnicí a fotbalovým hřištěm, přičemž kvůli vybudování prodejny bude muset investor hřiště posunout dozadu od silnice směrem k řece.

Podmínkami prodeje pozemků bylo i to, že kupující zaplatí náklady spojené s posunutím stávajícího hřiště, že šířka tohoto hřiště nebude zúžena o více než pět metrů a také že stavební úpravy nezhorší odtokové poměry lokality, a to kvůli případným povodním.