Hluk, strach, urážky. Jako téměř každodenní realitu takto popisoval dění v ubytovně na domažlické Střelnici muž, který se často pohybuje v tomto domažlickém sportovním areálu.

„Bylo to o strach, nevěděli jsme, jestli se výhrůžky obyvatel nedotknou třeba i dětí či dalších návštěvníků sportovišť," uvedl svědek. Město, kterému objekt patří, smlouvu o pronájmu vypovědělo a od září je objekt prázdný.

„Domažličtí policisté v této ubytovně opakovaně zasahovali. Jezdili tam po oznámení ohledně narušování veřejného pořádku nebo občanského soužití v této ubytovně nejméně v 35 případech," potvrzuje problémovost tohoto objektu policejní mluvčí Dagmar Brožová.

„Většinou se jednalo o slovní napadení, fyzické napadení, rušení nočního klidu či slovní vyhrožování," dodala podrobnosti Brožová.

I po zářijovém uzavření ubytovny nezůstali policisté v této ubytovně ´bez práce´. „10. října tam nalezli devětadvacetiletého muže, který tam neoprávněně obýval jeden z pokojů. Policisté věc zaevidovali jako přestupek neoprávněné užívání cizího majetku. Kromě toho policisté u tohoto muže nalezli 18 gramů vlhké zelené rostliny konopí a 0,4 gramy bílého prášku obsahujícího metamfetamin," popsala policistka. Muž byl zajištěn a převezen na policejní oddělení.

Domažličtí radní nyní nevyhověli společnosti Dozapo, která část budovy využívá ke garážování techniky a která chtěla pronajmout ubytovnu pro ubytování dělníků, turistů a sportovců.

„Touto cestou nepůjdeme, objekt jako ubytovna už v žádném případě sloužit nebude," uvedl starosta Miroslav Mach.

Město chce objekt využít pro sportovní účely. „Mohly by v něm být prostory pro zimní trénink atletů, místo pro karatisty, stolní tenisty i gymnasty," nastiňuje možné využití Mach.

Domažlice projevily zájem o sousední budovu staré tělocvičny. „Tato budova je v majetku státu, požádali jsme o její bezúplatný převod," říká starosta.

„Je ale mokrá, ve špatném technickém stavu. Chtěli bychom ji zbourat a postavit buď tenisovou halu, či zázemí pro sousední letní kino," upřesnil Miroslav Mach.