V okolí Capartic a Čerchova je k dispozici přes 60 kilometrů lyžařských stop a většina z nich je v současné době dobře sjízdných a upravených. Starají se o to hned dvě rolby.

„Naším cílem je maximální kvalita o víkendech, kdy jsou stopy upraveny již od 9 hodin. Pro pěší i sáňkaře budeme upravovat Stadionku až pod vrchol Čerchova," uvedl místopředseda Sportovního klubu Sněhaři Domažlice Martin Janovec. „Všechny pěší, cyklisty i jezdce na koních prosíme o ohleduplnost a neničení nákladně upravených lyžařských stop," vzkazuje Janovec.

Lyžaři mohou na Čerchově opět využívat vloni velmi oblíbené zimní parkoviště pod Rozcestím.

Pokud sněhové podmínky dovolí, budou si moci běžkování užít také lidé přímo v Domažlicích.

Skútrem budou upravované stopy v okolí Baldova s přístupem ze sídliště Kozinovo pole a od Hanova parku a v okolí basebalového hřiště pod Vavřincem.

Na Sádku se bude už také lyžovat
Zájemci o sjezdové lyžování budou moci v sobotu vyrazit i na sjezdovku na Sádku. „Nebude ještě upravená rolbou, protože je čerstvě napadaný prašan, který nejprve musíme nechat rozjezdit, a až potom ho můžeme takzvaně rozžehlit rolbou. Lyžování tak bude na vlastní nebezpečí," popsal aktuální stav předseda SK Sněhaři Zdeněk Pauer.

(job, bub)