„Stará část hřbitova bude z bezpečnostních důvodů uzavřena do neděle 30.6.2024 a nová (urnová) část je s opatrností přístupná,“ upozorňuje město na svých stránkách a sociálních sítích.

K odstraňování popadaných stromů vyjížděli po celé páteční odpoledne a podvečer jak profesionální, tak dobrovolní hasiči.

Během silného poryvu větru spadla jedna z větví i na automobil stojící pod stromem. Slečna, která když viděla, co se stalo s automobilem, prohlásila, že neví, jestli se má smát nebo brečet. „Dozvěděla jsem se, že jsem se dostala na vysokou školu. Tak se mi štěstí hned vykompenzovalo v podobě poškozeného auta,“ řekla.

Odstraňování následků silného větru v Klatovech | Video: Deník/Daniela Loudová

„Byl to hrozný hukot, během okamžiku bylo černo, přišel liják, silný vítr, který vyvracel stromy,“ popsal Deníku obyvatel Štěpánovic u Klatov, kterému vítr zlámal na zahradě ovocný strom. Nebyl jediný.

U padlých stromů zasahovali hasiči i jinde na Klatovsku, odstraňovat je museli i na sousedním Domažlicku. „K padlému stromu jsme vyjížděli například nedaleko Kdyně,“ uvedl mluvčí hasičů Petr Poncar. Vítr vyvracel stromy také u Všerub či Chocomyšle.